Ούτε στην Ψίνθο ο Ανταγόρας

Χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα, η Δόξα Ψίνθου επικράτησε με 3-0 του Ανταγόρα και επέστρεψε στις νίκες μετά από επτά ολόκληρες αγωνιστικές. Από το παιχνίδι με την Χάλκη έχουν να πάρουν βαθμό οι φιλόξενούμενοι, που παραμένουν στους -2

Η Δόξα ήταν αυτή που μπήκε στο ματς για να το καθαρίσει με το καλημέρα και κατάφερε να ανοίξει το σκορ με τον Στάππα μόλις στο 3ο λεπτό. Ο Ανταγόρας δεν μπορούσε να απειλήσει τον Χρυσανθή στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και οι γηπεδούχοι συνέχιζαν να πιέζουν για να εξασφαλίσουν από το πρώτο ημίχρονο την νίκη τους. Η πίεση τους απέφερε ένα δεύτερο γκολ με τον Χρήστο Μπαρμπαντώνη στο 30΄. Τρία λεπτά πριν λήξη του ημίχρονο ο ίδιος παίκτες πέτυχε το δεύτερο γκολ του στο παιχνίδι και ουσιαστικά μετέτρεψε σε τυπική διαδικασία την επανάληψης. Ο Ανταγόρας κυκλοφόρησε την μπάλα στο δεύτερος μέρος, χωρίς να φανεί ιδιαίτερα απειλητικός και έτσι η Δόξα έφτασε άνετα στο τελικό 3-0.