Επεισόδια στον αγώνα Ανταγόρας-Ηρακλής Λάρδου-Ποδοσφαιριστές "στα χέρια"-Ήρθε και η αστυνομία

Απ'την αρχή της χρονιάς γνωρίζαμε ότι τα πράγματα για τον Ανταγόρα θα ήταν δύσκολα,αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι η ομάδα πρέπει να έχει τέτοια αντιμετώπιση απ'τους διαιτητές όπως σήμερα.

Ο κ.Μίαρης με μια πολύ κακή διαιτησία καταδίκασε τους "πράσινους" σε μια ακόμα ήττα και τους "βύθισε" έτσι ακόμα περισσότερο στον πάτο της βαθμολογίας.

Στο τέλος του ματς οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων ήρθαν στα χέρια αφού τα "αίματα είχαν ανάψει" κατα την διάρκεια του αγώνα,με τους ψυχραιμότερους και τους ανθρώπους του γηπέδου να επεμβαίνουν και να τους χωρίζουν.

Ο υπεύθυνος του γηπέδου κ.Χατζηστέργος καλού κακού κάλεσε την αστυνομία που ήρθε στο γήπεδο,αλλά τα πνεύματα είχαν ηρεμήσει και στο γήπεδο είχαν μείνει μόνο οι δύο αρχηγοί.Όμως το θέατρο του παραλόγου συνεχίστηκε και αργότερα όταν ο κ.Μίαρης παρόλο που δεν τον ενοχλούσε κανείς προτίμησε να φύγει απ'το γήπεδο με την συνοδεία αστυνομίας για να κλείσει το φύλλο αγώνος στο αστυνομικό τμήμα.

Αξίζει να σημειώσουμε ότι μπορεί οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων να ήρθαν στα χέρια αλλά σίγουρα δεν φταίει σε τίποτα η ομάδα του Ηρακλή Λάρδου για τις αποφάσεις του διαιτητή που εξόργισαν τους παίκτες του Ανταγόρα.Τον κ.Μίαρη πάντως κατα την διάρκεια του τσακωμού δεν τον ακούμπησε κανείς,αφού ο παρατηρητής του αγώνα κ.Καματερός δεν επέτρεψε σε κανέναν να τον πλησιάσει.

Σε ότι αφορά το αγωνιστικό κομμάτι ο Ανταγόρας όπως συνηθίζει ξεκίνησε και πάλι αρκετά μουδιασμένα και έμεινε πίσω στο σκορ μόλις στο 14ο λεπτό όταν ο Χαρίτος Ε. με ωραία ατομική ενέργεια και σουτ έκανε το 0-1 για τον Ηρακλή Λάρδου.Οι "πράσινοι" ισσορόπησαν το ματς στην συνέχεια αλλά δεν κατάφεραν να απειλήσουν με αξιώσεις την εστία του Καλανδράνη.

Στο δεύτερο μέρος ο Ανταγόρας μπήκε αποφασισμένος να ανατρέψει το εις βάρος του σκορ και πίεζε αρκετά τους φιλοξενούμενους όμως στο 75ο λεπτό ο κ.Μίαρης απέβαλλε με δεύτερη κίτρινη κάρτα τον Μέμα και τα πράγματα έδειχναν να δυσκολεύουν αρκετά.Μάλιστα τρία λεπτά αργότερα οι "πράσινοι" έμειναν και με 9 (!!) αλλά πείσμωσαν αρκετά και κατάφεραν με εκτέλεση πέναλτι του Παπανικολάου να κάνουν το 1-1.

Και εκεί που έδειχαν όλά ότι το ματς θα έληγε ισόπαλο οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλεύτηκαν το αριθμητικό πλεονέκτημα και κατάφεραν με γκολ του Χατζημιχαήλ στο 90' να πάρουν τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Καλύτεροι απ'τον Ηρακλή Λάρδου οι Νικηταράς,Χαρίτος Ε.,Καλανδράνης και Ντόστι ενώ απ'τον Ανταγόρα προσπάθησαν οι Βακουφτσής,Κώστογλου,Ερνάλντο αλλά και ο Παπανικολάου για όσο αγωνίστηκε.